مجله نسیما

با خاصیت های لوفا آشنا شوید!

پاکسازی فوق‌العاده پوست با نسیما

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین خواص لوفا، پاکسازی خیلی خوب پوست هست.
لایه‌برداری فیزیکال (اسکراب) و پاکسازی عالی و سریع پوست به صورت کاملا طبیعی و بدون استفاده از مواد شیمیایی‌، از جمله ویژگی‌های لوفای نسیماست.

درمان جوش با نسیما

بسیار موثر در کاهش انواع جوش های سر سیاه، سرسفید و زیرپوستی و حتی اثر و جای باقیمانده از این جوش ها

وقتی پاکسازی و لایه برداری پوست خیلی خوب انجام بشه منافذ ریز و طبیعی پوست مسدود نمیشه و عفونتهای زیر پوستی بوجود نمیاد.

یک اسفنج لوفای با کیفیت، پاکسازی پوست رو بخوبی انجام میده و مانع این عفونت ها میشه.

از طرف دیگه زبری و لبه های نسبتا تیز و ریز رشته های اسفنج لوفا (تاکید میکنیم در صورتی که با کیفیت باشه) بعنوان یک جراح کوچک، به خوبی، با ملایمت و به تدربج جوشهای سر سیاه رو از زیر پوست بیرون میکشه و شخص مبتلا فقط با چند بار استفاده شاهد بهبودی چشمگیر جوشهای پوستی خود خواهد بود. فقط کافیست یک بار لیفهای لوفای با کیفیت «نسیما» رو تجربه کنید.

رفع خارش پوستی ناشی از عدم لایه برداری مناسب

معضلی که بسیاری از افراد گرفتارش هستند و واقعا ناخوشایند و آزاردهنده است و تمرکز و آرامش را از انسان میگیرد. خارش پوست دلایل متعددی دارد ولی همیشه ناشی از بیماری نیست بلکه غالبا ناشی از عدم لایه برداری و پاکسازی صحیح و کافی پوست است. مشکلی که ریشه در مشغله های زیاد امروزی و سبک زندگی نادرست افراد دارد.

در حال حاضر اکثر مردم لایه برداری پوست را به درستی انجام نمیدهند. غالبا با یک شامپوی بدن و نهایتش با یک لیف کاموایی که زبری لازم برای لایه برداری را ندارد استحمام می کنند و در نتیجه سلولهای مرده به درستی از روی پوست زدوده نشده و خارش پوست بعنوان یک واکنش فیزیولوژیک بدن اتفاق می افتد که البته رفع آن هم خیلی ساده و کم هزینه است؛ یک لیف لوفای با کیفیت که با زبری مطلوب و لذت بخش خود به بهترین نحو این پاکسازی را انجام داده و ریشه ی این معضل را می خشکاند.

کاهش چین و چروک

با افزایش گردش خون و افزایش جذب و تاثیر آبرسان‌ها

کاهش تیرگی و لک‌های پوستی

با پاکسازی سلول‌های مرده و افزایش گردش خون تیرگی و لکهای پوستی عارضه ای است که بخصوص برای بانوان بسیار حائز اهمیت است و برای درمان آن وقت و هزینه ی گزافی صرف می کنند و حال آنکه در موارد غیر حاد واقعا نیازی به این هزینه ها نیست و با درمانهای طبیعیِ مکمل قابل درمان یا حداقل بهبود است. بله اگر از این درمان ها بهبودی قابل توجهی حاصل نشد آن موقع باید سراغ اصلاح مزاج، پاکسازی کبد و سایر درمانهای طب سنتی و جدید رفت.

یکی از محسوس ترین آثار درمانی لایه بردار لوفا رفع تیرگی و روشن و درخشان کردن پوست است که اثر آن با همان اولین استفاده، کاملا محسوس و قابل تشخیص است. تیرگی پوست دلایل متعددی دارد که یکی از آنها عدم استفاده از اسکراب و ساینده های مناسب لایه برداری و نتیجتاً انباشت سلولهای مرده روی پوست است.

لوفا بخاطر زبری مطلوبی که دارد این سلولها را به خوبی لایه برداری و پاکسازی میکند و در نتیجه پوست روشن و درخشان میشود. و از طرف دیگر باعث تحریک پوست و افزایش گردش خون شده و رنگدانه ها و سوداهای رسوب کرده و تجمع یافته در نقاط تیره تحلیل می روند و لک های پوستی و کک و مک ها تا حدودی کمرنگ تر  می‌شوند.

البته باید صادقانه گفت که لوفا مثل بسیاری از درمانهای دیگر به تنهایی نمی‌تواند تیرگی و لک را بصورت کامل از بین ببرد ولی کمک شایانی می‌کند و واقعا پوست را یکی دو درجه روشنتر می‌نماید. در هر صورت برای درمان بهتر این عارضه باید از چند روش درمانی بصورت همزمان استفاده کرد. مثلا اگر قبل از استفاده از کرمهای ضد لک و روشن کننده، پوست با لوفا کاملا پاکسازی شود و یا لوفا همراه با صابونهای روشن کننده استفاده شود نتایج رضایتبخش تری را شاهد خواهیم بود.

اگه پوستت کِدِر و تیره شده با لیفها و پدهای لوفای نسیما خیلی راحت میتونی پوستت رو یکی دو درجه روشنتر کنی. با همون استفاده اول بصورت کاملا محسوسی شفاف و درخشان میشه.
برای کمرنگ کردن لکهای بارداری و نواحی خاص بدن مثل آرنج و زانو هم خیلی مفیده بخصوص اگه قبل از روغنهای روشن کننده و یا همراه با صابونهای ضد لک و روشن کننده استفاده بشه.

رفع پوسته‌پوسته شدن صورت با لوفا

حتما تجربه کردین زمانی که صورتتون رو با صابون می شورید بعدش پوست صورتتون سفیدک میزنه و پوسته پوسته میشه و اگه با صابونهای صنعتی شسته باشین که احتمالا پوستتون بسیار خشک و کشیده هم شده باشه این موضوع رو درک می کنید.

علت این سفیدک و پوسته ها بنظرتون چیه؟ پاسخ روشنه؛ عدم پاکسازی و لایه برداری کافی!
این پوسته ها همون سلولهای مرده ی روی پوست هستن که وقتی با صابون شستین، خیس خوردن و آماده پاکسازی شدن ولی وقتی تجمع پیدا کرده باشن دیگه یه صابون به تنهایی نمیتونه اونا رو از بین ببره. یک اسکراب و ساینده نیاز داره که کمی (تاکید میکنم کمی) زبر باشه تا بتونه با چند بار ساییدن، پوست رو به خوبی تمیز و لایه برداری کنه و سلولهای زنده رو از شرّ این سلولهای مرده و کِدِر که جا خشک کرده بودن خلاص کنه و پوست رو صاف کنه و درخشندگی و شفافیت حقیقی این سلولهای جوان و زیبا رو به رخ همه بکشه… بله لوفا اینجوری معجزه میکنه!

فقط یادتون باشه اون لوفا باید با کیفیت و «نسیما» باشه که بتونه از این کارا بکنه!

«کیفیت»، یکی از تفاوت‌های نسیماست

فقط حواستون باشه هیچ وقت سراغ صابونای صنعتی نرید که پوستتون خشک و چروکیده میشه. همیشه از صابونای دست ساز و البته حرفه ایش همراه با لوفا استفاده کنید. صابونشم اگه نسیما باشه دیگه چی میییییییییشه!

درمان خشکی و تَرک پوست تو فصل سرما

اونم پشت دست

چه شود…

راه حل درمان این مشکل چیه؟!

خشکی و ترک پوست بخصوص در پشت دست، عارضه ای هست که در مناطق سردسیر و در فصل سرما پیش میاد و علاوه بر اینکه ظاهری ناخوشایند به بار میاره، بعضا در موارد شدیدتر که با ترک و خونریزی همراه میشه واقعا رنج آوره. برودت بیش از حد هوا از طرفی و کاهش رطوبت زیرجلدی در اثر غلبه خشکی مزاج،از سوی دیگر طبیعیه که چنین آثاری رو به دنبال داره.

خشکی و برودت که دست به دست هم دادن، عملا به سلولهای پوست آسیب می‌زنن و باعث مرگ سلولهای لایه اولیه پوست میشن و در واقع اون پوسته های سفید و خشک، همین سلولهای مرده هستن که روی پوست انباشت شدن و حالت ناخوشایندی ایجاد کردن.

برای درمان این عارضه بعنوان یک درمان اساسی باید غلبه خشکی مزاج،که در کل بدن مشکلاتی بوجود میاره رو با مراجعه به طبیب سنتی حاذق رفع کنیم، و بعنوان یک درمان موضعی می‌تونیم از رطوبت رسان ها و کرم ها و روغن های نرم کننده استفاده کنیم.

به این ترتیب که شب هنگام، موضع رو با رطوبت رسان ها و روغن ها و کرم های نرم کننده که باعث نرم تر شدن این خشکی ها میشن ماساژ بدیم و ترجیحا روی پوست رو با یک نایلون بپوشونیم و صبح اونو با صابون سنتی مرغوب شستشو بدیم و با لیف لوفا موضع را به آرامی اسکراب کنیم تا سلولهای مرده که از شب تا صبح خیلی خوب خیس خورده بودن از پوست جدا شدن و بتونیم در مرحله بعد با کرم و روغن، رطوبت و نرمی بیشتری به سلولهای جوان برسونیم و مانع ادامه این عارضه بشیم.

اگر مشکل حاد بود سعی کنید چند بار این درمان ترکیبی را انجام بدین و حتی الامکان از شامپوها و صابونهای صنعتی که پوست رو خشک تر می کنن استفاده نکنین.

در هر صورت لوفا یک مکمل درمانی بسیار خوب برای این عارضه هست و درمان ترکیبیِ «کرم های مرطوب کننده+لوفا+صابون دست سازِ مرغوب»، یک درمان بسیار مجرّب و ساده. البته اگر همراه با اصلاح مزاج و رفع غلبه خشکی باشد یک درمان اساسی خواهد بود.

 

بهبود گردش خون

و در نتیجه تغذیه بیشتر پوست و نهایتا تقویت، استحکام و لیفتینگ پوست

ماساژ با لوفا بخاطر زبری مطلوبی که داره باعث تحریک پوست و افزایش گردش خون میشه و افزایش خونرسانی، تغذیه بیشتر پوست و بازسازی و کلاژن سازی پوست و قوت گرفتن سلولهای پوستی رو به دنبال داره و در نتیجه زیبایی و سلامت پوست از جهان مختلف تامین میشه؛ پوست شاداب شده، چین و چروک کاسته میشه، استحکام پوست بالا میره و ….

رفع خستگی و ایجاد نشاط

کلا استحمام باعث رفع خستگی و کسالت میشه ولی اگر با یه لایه بردار لذت بخش‌ و پر خاصیتی مثل لوفای «نسیما» همراه بشه دیگه اون یه چیییز دیگس! ماساژ با لوفا بواسطه ی افزایش گردش خون، لذت بخش بودنش و رفع انسداد منافذ پوستی باعث کاهش کسالت و خستگی و ایجاد حس سبکی و نشاط و شادابی میشه.

انصافا دل آدمو حال میاره، حسسسسابی بدنو تمیز میکنه و با زبری لذت بخشش دلت قنج میره. تا حدی بهش عادت می‌کنی که بعد از یه مدتی اصلا بدون لوفا نمیتونی حموم بری!

کمک به درمان سلولیت

سلولیت یا پوست پرتقالی عارضه ای است که در اثر تجمع بدشکل چربی در زیر پوست اتفاق می افتد . سلولیت در واقع به همان گودی و فرورفتگی های زیرپوستی که در اثر این تجمع ایجاد شده گفته می شود که صورتی نازیبا به پوست می دهد و بیشتر هم در خانم ها و بیشتر در ناحیه ران و باسن اتفاق می افتد.

درمان اساسی سلولیت اصلاح تغذیه و ورزش و تحرک است ولی ماساژ با لوفا بصورت دَورانی باعث تحریک و افزایش گردش خون شده و در کنار این درمانهای اصلی تا حدودی می تواند درمان را تسریع کند.

تذکر: در ماساژ با لوفا نباید زیاده روی کرد و فقط باید در حدی باشد که زبری آن باعث سوزش و آسیب به پوست نشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *